RSS
sobota, 24 kwietnia 2010
Maniuś Dąbrowski

By na krótką chwilę odetchnąć od nadmiaru zieleni powrócę do tematu cmentarzy. Do tej pory prezentowałam zdęcia z piotrkowskiego kirkutu, tomaszowskiego cmentarza oraz kilka fotografii z maleńskiego niemieckiego cmentarzyka w Lubiaszowie, a właściwie to co z niego zostało.

Okazauje się, że w Inowłodzu oprócz Kościółka Św. Idziego warto również przejść się po pobliskim cmentarzu. Jestem tam kilka bardzo starych i ciekawych pomników. Na niektórych litery są już wytarte i być może tylko najstrasi mieszkańcy pamiętają życiorysy pochowanych tam osób.

Maniuś

Posąg

Dziewczyna

Jej dłonie

23:07, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 kwietnia 2010
Quietly...

Zastanawiałam się jaki tytul nadać dzisiejszemu wpisowi i przypomniała mi się piosenka zespołu Guano Apes. Jest to co prawda zespół rockowy i teoretycznie kompletnie nie pasuje do cichych, spokojnych zdjęć, a jednak. Bardzo lubię piosenkę Quietly pochodzącą z trzeciego albumu Walking on a Thin Line, a jeszcze bardziej videoklip do niej. Wiosenna łąka, zielone zboże, czerwone maki, niebieskie chabry, tragizm nieba i w końcu burze... o czym więcej może marzyć fotograf. Muszę przyznać, że minionej wiosny i lata widywałam dość sporo takich krajobrazów, nie miałam pojęcia jak to ugryźć...ten teledysk jest dla mnie inspiracją, może się uda. W oczekiwaniu na te już prawie letnie krajobrazy przedstawiam soczystą wiosenną zieleń z przeuroczej okolicy Spały i Ciebłowic.


Las

Mostek

Drzewo

22:31, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 kwietnia 2010
Banalnie...

Jednym z najczęstrzych tematów fotografujących są zachody słońca. Każdy z nas widział setki takich zdjęć. Moim zdaniem zrobić dobre zdjęcie zachodu słońca wcale nie jest takie proste. Większość oglądanych przeze mnie tego typu krajobrazów jest po prostu banalna. Osobiście kilka razy podchodziłam do tematu. Uważam, że jeszcze trudniej jest poddać właściwej obróbe zrobione zdjęcie. Nasuwa się setki pytań: czy zmieniać ekspozycję, czy może dodać czerwieni, czy podkręcić kontrast, a może nasycić tylko barwy? Po 15 minutach kręcenia tymi suwakami głupieję i często się zniechęcam. Dobre zdjęcie zachodu słońca ciągle jeszcze przede mną.

Poniżej banalne zdjęcia ze Słoneczkiem w roli głównej, w tym jedno z nich jest wschodem, dwa to zachody. Wschód został zrobiony w Kasztelani Wolborskiej w Wielkanocną Niedzielę, a zachody dziś. Wiem jedno, duuużo pracy przede mną.

Wschód Słońca

Zachód Słońca nad Pilicą

Banalnie Zachód Słońca

22:56, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 kwietnia 2010
Bang Bang...

W tomaszowskim muzeum ma miejsce obecnie wystawa samochodów i motocykli z lat 30-tych i 40-tych minionego stulecia. Eksponatów jest co prawda tylko kilka, ale jest to świetna okazja dla fanów motoryzacji zobaczyć takie "cacka" z bliska.

Kiedy weszłam na salę z autkami od razu roześmiała mi się buzia i pierwsze co pomyślałam było: Al Capone, Parker i Barrow. Czy właśnie podobnymi autami jeździł ówczesny gangserski świat??

Z tego co mi wiadomo Alphonse Gabriel Capone, słynny amerykański przestępca poruszał się Cadillackiem.

Najsłynniejszym według mnie autem z tamtym czasów jest Ford V8 B-400 Convertible Sedan z 1932 roku "należącym" do Bonnie Parker i Clyde'a Barrow"a. Tych dwoje amerykańskich przestępców zostało zastrzelonych w policyjnej zasadce w tym właśnie samochodzie 23 maja 1934 roku. W sieci jest dostępnych wiele informacji na ten temat, ale najciekawszy jest autentyczny film nagrany 5 minut po śmierci Parker i Barrow"a, słynny Ford został potraktowany dość brutalnie.


W muzeum możemy zobaczyć Renault Primaquatre z 1936 roku, Skodę Popular z 1939 oraz DKW MeisterKlasse z 1940 roku. Wszystkie auta mają prywatnych właścicieli i podobno są "na chodzie".

Szczerze mówiąc oddałabym swojego "Porszaka" za takie Renault, ponieważ uwielbiam auta z duszą :-). Bardzo ucieszyła mnie możliwość obejrzenia tej wystawy, kocham prowadzić, lubię auta z tamtego okresu i coraz bardziej podobają mi się mafijne klimaty (z tamtych lat) :-)

Renault

Renault

Renault

00:25, jjulliettaa
Link Komentarze (1) »