RSS
sobota, 12 września 2009
Cmentarne posągi

Okazuje się, że nawet w Tomaszowie na cmentarzu komunalnym przy ul. Smutnej można znaleźć kilka starych posągów i pomników. Trzeba tylko dobrze szukać ;-)

Ale i tak wizyta na starym cmentarzu w Łodzi przy ul. Ogrodowej jest na mojej liście priorytetów.

Zaklęta w kamień

Dłoń

Splot

Róża

Krzyż

Anioł

21:50, jjulliettaa
Link Komentarze (1) »
Targowisko Miejskie

Tomaszów Mazowiecki jest jedynym miastem, które znam, gdzie targowisko miejskie ma tak ogromne znaczenie dla samych mieszkańców. Ludzie przychodzą tutaj nie tylko po to aby kupić taniej warzywa i owoce, ale przede wszystkim aby spotkać się ze znajomymi. Nawet jeśli w mieście powstały by ogromne hipermarkety to i tak Rynek będzie zawsze miał swych zwolenników. W dni targowe czyli wtorki, piątki i soboty przyjeżdżają na zakupy na rowerach ludzie z pobliskich wsi i miasteczek. Dla mnie jest to swojego rodzaju fenomen, gdy obserwuję zwłaszcza starszych ludzi, którzy kosztem swojego zdrowia na rynku koniecznie pokazać się muszą. Chyba nie bez powodu targowisko mieści się prawie w samym centrum miasta.

Muszę przyznać, że robienie tych zdjęć sprawiło mi ogromną przyjemność. Plener od dawna był planowany, ale odkładany i wreszcie się udało. Może zdjęcia nie są profesjonalne, ale już dawno się tak nie ubawiłam. Przyznaję również, że trochę się bałam czy mi ktoś nie przypierniczy.

Pan sprzedający szczotki

Targowisko

Może ogórka?

Odpoczynek po zakupach

Targowisko

Czekając na powrót do domu

21:07, jjulliettaa
Link Komentarze (1) »
czwartek, 10 września 2009
Pałacyk Rodego w Tomaszowie Maz.

Elektyczny pałacyk przy ul. Św. Antoniego zbudowany w 1903 roku przez wybitnego społecznika i lekarza - dr Jana Serafina Rodego. Sprawował on między innymi opiekę zdrowotną nad robotnikami tomaszowskich fabryk. Obecnie mieści się tu siedziba urzędu stanu cywilnego. Zdjęcie zostało zrobione tuż po odświerzeniu elewacji pod koniec sierpnia 2009. Dziecięce duszki są zamierzone ;-)

Pałac Rodego

23:51, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
Powrót w łódzkie strony

Ostatnio bardzo niełódzko zrobiło się na blogu. Oj bardzo. Dziś nie o samej Łodzi, ale o mieście w województwie łódzkim. Gdyby mnie ktoś zapytał, co sądzę o tym miejscu rok temu powiedziałabym, że go szczerze nie lubię. Za co? Przede wszystkim za mentalność ludzi. Kiedyś czułam się bardzo skrzywdzona i zastraszona przez mieszkańców. Co się zmieniło, że teraz myślę inaczej? Tu się urodziłam, tu jak na razie pracuję. Chęć udowodnienia wszystkim, że da się coś z tego miasta wycisnąć jest bardzo dla mnie motywująca. W gruncie rzeczy Tomaszów Mazowiecki, bo o nim mowa jest podobny do Łodzi. To również było miasto, gdzie najlepsze lata świetności przypadały na ten sam okres. Ludzie pracowali w podobnych fabrykach jak w Łodzi. Szkoda, że nie pozostało zbyt wiele charakterystycznej architektury. Czy czuję, że jestem coś winna temu miastu?? Niekoniecznie. Co jakiś czas będę wstawiała tu zdjęcia z Tomaszowa i okolic.

Na początek nocne światła.

Nocnie

Główne skrzyżowanie

Światło

 

23:39, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 września 2009
Wakacjowo...

Ostatni wpis z sierpniowego pobytu w Jastrzębiej Górze. Szybko minęło te parę dni. Co dobre jak zwykle za szybko się kończy.

Zachód

 

22:13, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
Wakacjowo - jeszcze raz w stronę Łeby

Odcinek Jastrzębia Góra - Łeba jest niezwykle urokliwy. Wielkie gospodarstwa rolne pamiętające czasy Polski Ludowej, ciekawe zabudowania, wąskie dróżki...nic tylko robić zdjęcia. Szkoda, że za drugim razem zabrakło dobrego światła...no nic, znowu narzekam.

Drzwi Krokowa

Pałac Krokowa

Pierwszą ciekawszą miejscowością jest Krokowa, a w niej pałacyk. Pałac przypomina trochę ten w Rzucewie, tu również mieści się obecnie hotel.

Zbiornik

Jezioro Żarnowieckie

Bele

Takich widoków po drodze było pełno

wieża widokowa

Widok z wieży

Wieża widokowa "Kaszubskie oko" w pobliżu jeziora Żarnowieckiego

Latarnia morska

Na wietrze

Latarnia morska Stilo niedaleko Sasina

22:05, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
Wakacjowo - Kuźnica

Przejeżdżając Półwysep Helski od strony zatoki zauważyłam, że na wodzie kilku śmiałków wykonuje jakieś dziwne akrobacje na desce podobnej do snowboardu, w rękach trzymali rodzaj spadochronu podobnego do paralotni. Ten sport nazywa się kitesurfing. Widocznie windsurfing to już przeszłość ;-)

kitesurfing

21:12, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
Wakacjowo -Mierzeja Helska

W drodze z Helu do Jastrzębiej Góry warto zatrzymać się na chwilę w Muzeum Obrony Wybrzeża. W głównym budynku tzw. wieży sterowania ogniem można zobaczyć wiele ciekawych wystaw i ekspozycji, np. wystawę granatów ręcznych czy jak wyglądało ambulatorium wojskowe. Zwiedzenie muzeum zajmie nam nie dłużej niż godzinę i jest to świetny pomysł na spędzenie wolnego popołudnia podczas gdy pogoda nam nie dopisuje.

wieża sterowania ogniem

Tory

Buty

węzeł

00:30, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 września 2009
Wakacjowo - kierunek Hel

Podczas mojego urlopu udało się również odwiedzić Hel. Hel to dla mnie miejscowość gdzie wiecznie wieje wiatr, a pogoda zmienia się jak w górach. Kiedyś nawet po pięciu minutach leżenia na plaży musiałam się szybko zwijać i uciekać przed deszczem. Tym razem było również podobnie, wiało, świeciło słoneczko i czasem zdarzył się przelotny deszczyk. Kilka pamiątkowych zdjęć z Helu.

Hel

Ptaszysko

Łódź

 

23:42, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 września 2009
Wakacjowo - Wydmowo

Podczas wakacyjnego wypadu udało mi się odwiedzić Łebę aż dwa razy. Jeśli Łeba to oczywiście wydmy, na których byłam pierwszy raz. Najśmieszniejsze chyba jest to, że podczas wędrówki co jakiś czas widnieją drogowskazy "Do Wydm 7 km" i ta odległość się nie zmniejsza. Więc z aparatem i całym ekwipunkiem "spacer" trwał półtorej godziny i miałam wrażenie, że nigdy nie dojdę do celu :-). Na szczęście wracało się już jakoś szybciej.

Wydmy

Pustynia

Na Saharze

Step

Kijaszki

Jastrzębia Góra 8-15 sierpień 2009

23:37, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2