RSS
wtorek, 15 września 2015
Tatry...Kino Tatry w Łodzi!

Kochani, mamy taką perłę w Łodzi, której może pozazdrościć każdy miłośnik kinematografii. Na ulicy Sienkiewicza 40 mieści się najstarsze, bo ponad stuletnie działające kino studyjne, kino Tatry. Kino powstało w 1907 roku. Nie będę przytaczała Wam historii. Jest ona dość szeroko dostępna w internecie i każdy, kto jest zainteresowany z pewnością znajdzie istotne informacje o tym niezwykłym miejscu.

Kino Tatry

Pierwszy raz o kinie Tatry usłyszałam jakieś 3 lata temu od znajomego. Szukałam informacji, śledziłam dość prężnie działający fanpage na facebook'u. Dopiero jednak w 2014 r. odwiedziłam i z wielką przyjemnością obejrzałam nagrodzoną Oscarem "Idę". W tym roku obejrzałam równie niezwykłą "Papuszę".

Kino Tatry

Kino Tatry

Gdy pytam znajomych o to, czy znają kino Tatry w Łodzi, wielu nie ma pojęcia o jego istnieniu. Jest też grupa, która zna, słyszała i wybiera się do tego miejsca, podobnie jak to było w moim przypadku, od wielu tygodni czy miesięcy, zupełnie niepotrzebnie zwlekając....należy pamiętać, że kino otwarte jest jedynie sezonowo. Pierwsze seanse w roku pojawiają się w kwietniu, a ostatnie w zależności od pogody, w październiku lub listopadzie. 
Dla tych, którzy jeszcze się wahają chcę zapewnić, że jest to miejsce zupełnie wyjątkowe. Kino bez popcornu, coca-coli...a co najważniejsze kino bez reklam. Przygotowując ten wpis prześledziłam cały facebook'owy fanpage i stwierdzam, że dobór repertuaru zaspokoi prawdziwych koneserów kinematografii. Filmy nagradzane, niszowe tylko te, na które warto zwrócić uwagę. Na fanpagu znajdziemy również ciekawe informacje z życia kina, organizowane wydarzenia, czy linki do dzienników piszących o Tatrach.

Kino Tatry

Najistotniejszą ciekawostką tego miejsca, jak dla mnie oczywiście, jest fakt, że Kino Tatry w Łodzi od 12 lat prowadzi Jeden Człowiek, Pan Dariusz. Każdego dnia otwiera kino, sprzedaje bilety, wpuszcza na widownię, a później wyświetla nam film. Miałam niezwykłą przyjemność porozmawiać z Panem Dariuszem przez kilka chwil. Niewątpliwie Człowiek z wielką pasją, zamiłowaniem do kina. Z całego serca chciałam mu w tym miejscu podziękować, za to, że poświęcił mi czas na rozmowę, a przede wszystkim za możliwość zrobienia kilku zdjęć w tym niezwykłym miejscu.

Kino Tatry

Kochani, nie od dziś wiadomo, że obecnie coraz mniej takich miejsc. Przegrywają one walkę z nowoczesnymi multipleksami. Lada moment zniknie z kinowej mapy Łodzi obiekt z ulicy Narutowicza. Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na to wyjątkowe miejsce. Każdy, kto do tej pory wahał się, niech dłużej tego nie robi. Do zamknięcia sezonu zostało w zasadzie kilka tygodni. Chciałabym byśmy wszyscy przekazali tyle wsparcia ile możemy. Śledźmy repertuar, wybierzmy coś dla siebie, pójdźmy do Kina Tatry na seans. Dla zachęty dodam, że bilety są w niezwykle konkurencyjnej cenie, dla mnie to było bardzo dużym, pozytywnym zaskoczeniem.

Kino Tatry

Kochani, zdaję sobie sprawę, że nie mam takiej mocy, by jednym wpisem uratować Kino Tatry. Jedyne co mogę zrobić to zachęcić Was do jego odwiedzenia. Mogę również prosić Was do szerzenia tego postu gdzie tylko się da. Mam wielką nadzieję, że trafi do osób, które posiadają większą moc działania i pomocy. Może ktoś z Was będzie umiał pomóc bardziej niż ja. Mam wielką nadzieję, że Kino nie zniknie, będzie funkcjonować. Mam wielką nadzieję, że nie będzie takich dni, że Pan Dariusz nie ma dla kogo wyświetlić seansu. Mam też wielką nadzieję, że w następnym roku Kino powróci wiosną z nowymi pomysłami wpieranymi przez osoby tylko życzliwe.

Kino Tatry

Kino Tatry

"Kocham kino, to jest moja pasja..." hmmm....po tych słowach uważam, że możemy zrobić więcej niż nam się wydaje.

Kino Tatry

Poniżej link do Fanpage Kina Tatry

https://www.facebook.com/kinotatrylodz?fref=ts

20:22, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »