RSS
poniedziałek, 25 października 2010
Skansen, Skansen...

Co niektórzy uważają, że ostatnio zaniedbałam bloga. Jeden wpis na miesiąc to rzeczywiście mało. Na dworze mamy już jesień, a ja dziś wyciągam z szuflady zdjęcia zrobione latem. Lato mieliśmy piękne tego roku. Bywały tygodnie, gdzie temperatura wynosiła ok 30 stopni w cieniu. I dobrze, takie pogody uwielbiam. Zdjęcia w Tokarni pod Chęcinami były robione właśnie w takich warunkach. Skansen Wsi Kieleckiej odwiedziłam ponownie, pierwszy raz w sierpniu w zeszłym roku ( zachęcam do pogrzebania w archiwum, wrzesień 2009).

Ponieważ jesień jest miesiącem przeziębień i ciągłych zakupów lekarstw w aptekach zaczynam właśnie od prezentacji pomieszczeń dawnej apteki.

Apteka Skansen Tokarnia

Buteleczki Skansen Tokarnia

Apteka Skansen Tokarnia

Skansen podzielony jest na kilka sektorów. Między innymi możemy obejrzeć piękny dworek, obok którego w jednym z budynków urządzono pokoje dla gości.

Dworek Skansen Tokarnia

Białe Koszule Skansen Tokarnia

Śniadanko w Tokarni

Skansen Tokarnia

Hotelik dla Gości Tokarnia

Niektórymi sektorami opiekują się starsi ludzie. W jednym z wiejskich domków "mieszka" przesympatyczna Babcia. Jej chatkę prezentuję poniżej. Zapamiętałam to miejsce, gdyż w głównej izbie domku, nieopodal okna, na niewielkim stoliku poukładane są zioła (tak było w zeszłym roku, gdy pierwszy raz odwiedzałam Tokarnię). Rzeczywiście, światło wpadające przez maleńkie okienko wprost na stoliczek z ziołami tworzy niesamowity klimat. Swojego zdjęcia nie umieszczę, ale daję odnośnik do foty, do której mam pełen szacunek :-). Nadal to zdjęcie robi na mnie niesamowite wrażenie. Zachęcam do obejrzenia.

www.digart.pl/praca/4133566/Szwedzki_stol.html

Chatka Babci Tokarnia

Zaczarowane Okno Tokarnia


23:21, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 października 2010
Kobieta i mężczyzna...

- "Chcę, żebyś oszalała z miłości. Chcę, żebyś lewitowała, żebyś... śpiewała w ekstazie i tańczyła jak derwisz.

- Tylko tyle?

- Tak, bądź nieprzytomnie szczęśliwa... a przynajmniej bądź na to gotowa.

- "Bądź nieprzytomnie szczęśliwa". Postaram się.

- Wiem, że to brzmi pretensjonalnie, ale miłość oznacza namiętność, obsesję, męki tęsknoty. Mówię Ci, zakochaj się. Znajdź kogoś, kogo będziesz kochać na zabój i kto też Cię będzie kochał.

- Jak go znaleźć?

- Przestań myśleć i słuchaj serca. Nie słyszę głosu Twojego serca. Prawda jest taka, że życie bez miłości nie ma sensu. Przeżyć życie i nie zakochać się, to tak, jakby w ogóle nie żyć. Musisz próbować, bo kto nie próbuje, ten nie żyje.

- Powtórz to, ale w wersji skróconej.

- Bądź otwarta. Kto wie? Wszystko się może zdarzyć" (rozmowa ojca z córką "Joe Black")

 

Kobieta i mężczyzna

Ci młodzi ludzie poprosili mnie o zrobienie zdjęcia w najpiękniejszym mieście na najpiękniejszej uliczce Mariackiej. Za ich zgodą mogę je tutaj umieścić. Dziękuję.

19:16, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »