RSS
piątek, 25 października 2013
Stop me...your Silence...

Stop me

 Stop me

Say you wanna stop me

Say you wanna stop me now

But I'm leaving

Yes I'm gonna leave you

Yes I'm gonna leave your life

If it's just 'sorry'

I don't want your sorry

I don't want your sorry now

 

Is too late, you know

Is too late, you know

Wasted time

Stop me

Stop me

Stop me

Say

Do you wanna play for love?

Do you wanna play for love?

Say

Do you wanna play for love?

Do you wanna play for love?

 

Your silence, your silence, your silence...

Silence

Your silence, your silence

Stop me

Stop me

Stop me

Is too late, you know

Is too late, you know

Wasted time

Stop me

Stop me

Stop meWcale nie było mi smutno robiąc te zdjęcia. Wesoło spacerowałam sobie po tajemniczym ogrodzie. Zachwycałam się barwami. W tym roku bardzo szybko liście spadły z drzew. Można powiedzieć, że zdążyłam w ostatniej chwili.

Każdy kto robi zdjęcia ma tak, że podczas pleneru już wie, które zdjęcie będzie perełką. Jechałam do domu z przeświadczeniem, że najpiękniej została ujęta ławka w promieniach oślepiającego wręcz słońca (zdj. nr 5). Później ujrzałam drzewo, pełne mocy, silne, purpurowe drzewo. Moje drzewo. Mój numer jeden :-).

Nigdy nie prezentowałam aż tylu zdjęć na raz. Ale cóż mogą pokazać, opisać trzy czy cztery fotografie? Teraz macie pełny obraz tegorocznej jesieni :-). 

Stop me

Stop me

Stop me

Stop me

Piosenka miała być inna, wesoła, jesienna, ciepła. Być może dokonany wybór nie jest spójny z obrazem. Być może dla niektórych z Was nie. Ale czy przechadzając się kolorowymi alejkami nie słychać fortepianu? Czy nie słychać delikatnego, ale jednak stanowczego głosu tej młodej dziewczyny? Czy te ławeczki pokryte liśćmi nie zachęcają do odpoczynku i chwili zastanowienia w ciszy? Czy odpoczywając nie dochodzicie do stanowczych wniosków? Silence - Lucia :-). Zbyt często zakochuję się w piosenkach. 

To nie moja wina, że potrzebuję silnych wrażeń. Pierdołowate utwory o niczym nie wzruszają mnie tylko drażnią. Potrzebuję mieć treść i melodię. Potrzebuję mieć mądry przekaz. Taka była jesień zeszłego roku we wpisie Cruising for bruising. Zdjecia, muzyka, plener. Tak jest i teraz.

Stop me

Stop me

Stop me

22:42, jjulliettaa
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 14 października 2013
Czas się zatrzymał...

Łódzki cmentarz żydowski jest największą powierzchniowo nekropolią tego typu w Europie....od lat, a w zasadzie od samego początku kiedy zaczęłam robić zdjęcia zawsze chciałam odwiedzić to miejsce. Na moim blogu są zdjęcia ze cmentarza żydowskiego w Piotrkowie Tryb. To były moje początki, 2009 rok. Już wtedy wiedziałam, że kirkuty to miejsca magiczne i szalenie różnią się od typowych cmentarzy. 

Czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

Przez pięć lat mieszkałam w Łodzi. Jak się później okazało, do cmentarza żydowskiego miałam mniej więcej 7 minut pieszo. Przez cały ten czas nie wiedziałam, że wystarczy po prostu przejść się wzdłuż Spornej i odkryć to miejsce. Tego straconego czasu chyba nigdy sobie nie wybaczę...mogłam tak wiele...nie zrobiłam nic...teraz nadrabiam.

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

Pierwszy raz na Bracką trafiłam w zeszłym roku w lipcu. Upalny dzień. Jakieś dwie godziny w doborowym towarzystwie spacerowałam i rozglądałam się po tym niezwykłym miejscu. Nie miałam wtedy aparatu, ale wcale tego nie żałowałam. Poznawałam to miejsce, każdą ścieżkę. Wiedziałam, że chcę tu wrócić jesienią. 

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

No i stało się. Końcówka września tego roku, temperatura mocno powyżej 15 stopni, słońce. Po pierwszych kilku minutach stwierdziłam (choć zdaję sobie sprawę, że może to bardzo źle zabrzmi) stwierdziłam: JESTEM W FOTOGRAFICZNYM RAJU. Te porośnięte mchem pomniki, wijące się bluszcze wokół drzew, opadające liście i przenikające promienie słońca...po prostu magia. 

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

Czas w tym miejscu dawno się zatrzymał. Z braku funduszy odnawiane są pomniki tylko tych najwybitniejszych, tych co najbardziej przysłużyli się dla Łodzi. Wiele pomnikowych płyt w dalszej części cmentarza jest bardzo zniszczona lub nie można się do nich dostać przez krzewy i drzewa. To jeszcze bardziej powoduje, że miejsce jest wyjątkowe. Łódź jest piękna. 

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

21:49, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »