RSS
wtorek, 04 marca 2014
In the meantime...

I need a part of You

On ownerless ground

I need a point of support

In my torn state of mind

I need a part of you

I need Your hand

You can save me from what?

I want to get back to all haunts

That have been hunting me

I need a part of you

I can go right

You can go to the other side

in the meantime...

Please save my heart from oblivion so that

I will always and always be Yours

I need a part of you

I want to sing to You

All songs I know

I want to get back to all haunts

Comparable to You

I need a part of you

Love is hard to find

but love is not easy to lose my Dear

That is the reason why we still here

Love is hard to find

But love is not easy to lose

I need a part of you

I can go right

You can go to the other side

in the meantime

Please save my heart from oblivion so that

I will always and always be Yours

I need a part of you

I need a part of You

I need a part of you

Please save my heart.../Mela

22:25, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 lutego 2014
Softly...

Szukam w mojej głowie i w moim archiwum takich właśnie zdjęć. Z ciepłym światłem, miękkich, krzepiących. Takich plenerów teraz właśnie potrzebuję. Na szczęście ostatnia zima, która teoretycznie jeszcze trwa, nie dała nam wyjątkowo w kość. Nie oznacza to jednak, że zima w duszy się skończyła. Niemniej jednak bywają już dni na prawdę ciepłe, pełne światła właśnie, z kilkoma stopniami na plusie. 

Gdybym miała zamknąć teraz oczy i ruszyć z aparatem przed siebie, poszłabym właśnie w takie miejsca. Ciche, spokojne, gdzie słońce świeci tak mocno, że aż trzeba mrużyć oczy...

Miękki...

Zdjęcie zrobione niespełna rok temu, bo w kwietniu. W miejscu cichym, spokojnym i kojącym :-). Obejrzałam dziś całkiem fajny film, zaliczany co prawda do tak zwanych romansideł, ale i takie są nam do czegoś potrzebne. Jestem pod wrażeniem ścieżki muzycznej, gdzie co do sztuki są to polscy młodzi wykonawcy, debiutanci. Cieszy mnie niezmiernie, że nasi Młodzi śpiewają coraz lepiej. Mamy Brodkę, Julię Marcell, Melę Koteluk, Dawida Podsiadło, Kari Amirian i dochodzą kolejni Młodzi i piekielnie zdolni. Niedługo nie będę mogła się zdecydować na Kogo bilet mam zakupić, już w zasadzie nie mogę. Nie dam rady finansowo zaliczyć wszystkie koncerty :-). Dobrze się dzieje, na prawdę dobrze :-). 

22:32, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 lutego 2014
Parszywa Pasja...

Pochwalę się kilkoma na prawdę fatalnymi i parszywymi zdjęciami. Być może są one najgorsze ze wszystkich jakie pojawiły się w tym miejscu. Chciałabym jednak choć odrobinę pokazać klimat jaki panował na imprezie motoryzacyjnej w Łasku Parszywa Wrak Race. Nie mam pojęcia dlaczego nie słyszałam o tym wydarzeniu wcześniej, przecież obracałam się wśród ludzi z wielkim zamiłowaniem do motoryzacji i wszelkiego rodzaju rajdów (impreza powtórzyła się już któryś raz z kolei). Na pewno kolejne mnie już nie ominą :-). 

Parszywa Pasja

Parszywa Pasja

Parszywa Wrak Race to nic innego jak rajd pojazdów,gdzie wartość auta nie może przekraczać 1000 zł. Wszystkie są kolorowo wymalowane, niektóre bez dachów, drzwi...pełna dowolność. Najważniejszy w tym wszystkim jest FUN. Już bardzo dawno nie ubawiłam się tak dobrze na imprezie motoryzacyjnej. Na większości rajdów, na które uwielbiam jeździć, liczy się po prostu prędkość i sprawność kierowcy. W zasadzie dla ludzi, widzów to była po dłuższej chwili po prostu NUDA. Tutaj jest zupełnie inaczej. Impreza wydaje się bardzo bezpieczna, wszyscy mają kaski, nie osiąga się niesamowitych prędkości, ale zabawy i adrenaliny jest baaaardzo dużo. Widziałam również kobiece załogi. Pełen odjazd :-). 

Parszywa Pasja

Parszywa Pasja

Parszywa Pasja

Stałam tam oglądając rajd i ładowałam się tak niesamowicie pozytywną energią, że uśmiech miałam jeszcze przez cały tydzień. W przerwie była możliwość przejścia się po "boksach serwisowych" gdzie obok tych wrakowych piękności stały całe rodziny, przyjaciele, którzy zamieniali się w mechaników. Ludzie byli wyposażeni dosłownie we wszystko, części zamienne, wodę do mycia przednich szyb, widziałam nawet starszego Pana ze spawarką :-). Niektóre rodziny rozpalały grilla (pogoda jak na luty była typowo wiosenna) były napoje, kiełbaski i uśmiech na twarzy każdego z nich.

Parszywa Pasja

Parszywa Pasja

Zawsze ciągnęło mnie do ludzi z pasją. Ludzi, którzy potrafią przegadać całą noc o swoich zainteresowaniach, którzy potrafią zatracić się w tym co robią, co sprawia im frajdę. Nie ważne czy jest to fotografowanie, gotowanie, bieganie, szydełkowanie czy jeszcze inne mniej lub bardziej ekstremalne zajęcie. Kocham ludzi, którzy spontanicznie na jeden wspólny znak wsiadają do aut i przemierzają kilkaset kilometrów po to, by napić się złotego trunku w Jastrzębiej Górze. W tych ludziach jest pasja, spontaniczność w dobrej sprawie, siła przetrwania i walka z monotonią codziennego życia. 

Boję się tych wszystkich, którzy interesują się niczym albo co gorsza interesują się cudzym życiem i śledzeniem cudzych poczynań. Boję się tych, którzy całymi godzinami potrafią przegadać o kimś, o kim tak na prawdę nie mają pojęcia. Boję się tych, którzy posiadają profil na facebook'u tylko po to, aby śledzić innych i nie potrafią z tego portalu społecznościowego korzystać w inny sposób. 

Parszywa Pasja

Parszywa Pasja

Nie wyobrażam sobie bym mogła kiedyś po prostu się poddać. Zasiąść na zawsze w ciepłym fotelu bez moich ucieczek, bez pieczenia bezy, bez przyjemności oglądania rajdów, bez fotografowania. Nie wyobrażam sobie bym mogła kiedyś nie wielbić ludzi z pasją. To zazwyczaj trudne charaktery, często niepokorne. Jednak wierzę, wierzę w pasję, ludzką spontaniczność i ich niepokorność :-).

Parszywa Pasja

Parszywa pasja

13:24, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 stycznia 2014
Stronghold...

I hear the warrior's drums

Rolling like a distant thunder 

Oooh oh oh they're waiting

Oooh oh oh with me.../KARI 

 

Stronghold

19:11, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 stycznia 2014
Bellissima...w zimowej odsłonie

Zima nie jest powodem do zaprzestania pieczenia Mojej Ukochanej Bezy. Rozwijam się, wymyślam kolejne wersje tego pysznego deseru. W listopadzie miała premierę Beza z kremem kajmakowym i daktylami. Później udoskonalona jeszcze o marmoladę figową :-). Obecnie znajomi i rodzina ciągle się nią zachwycają, a na ostatnim styczniowym spotkaniu z kuzynami i kuzynkami Kajmakowa Beza była gwiazdą wieczoru :-))).

Kajmakowa

Kajmakowa

Kiedy na dworze ciężkie mrozy i zimowa aura miło sobie popatrzeć na Bezę w pełnej owocowej krasie. Jeszcze miłej sobie takie pyszności pojeść. Taka piękność wylądowała na urodzinowym przyjęciu Oli w Tarnowie. Tak, zgadza się, zawiozłam Bezę do Tarnowa (już drugi raz). Taka piękność była również prezentem urodzinowym dla mojego Taty w minioną sobotę :-))). Kiwi i truskawki - doskonałe połączenie. 

Kiwi i Truskawki

Kiwi i truskawki

Nadal pieczenie Bezy sprawia mi ogromną przyjemność. Mam coraz więcej pomysłów jak może wyglądać kolejna Królowa :-). Nadal głównym składnikiem jest Serce :-). Nadal. Bez względu na wszystko :-))). Bellissima, moja Królowa :-))).

19:21, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 stycznia 2014
Odkrywam...

Nastąpiła kolejna przerwa w blogowaniu, w fotografowaniu. Tym razem to nie było lenistwo. Tylko porządkowanie własnej głowy. Zatraciłam się. Zatraciłam gdzieś własną energię do życia, do odkrywania, do troszczenia się o samą siebie. Stałam się niezdolną do samodzielnego życia częścią. Zatraciłam siebie. Odnalazłam się...szukam, słucham, oglądam, czuję :-).

Odkrywam

To pierwszy wpis w Nowym Roku, pierwsza fotografia. Mam wiele pomysłów, planów fotograficznych. Chcę dalej doskonalić swój warsztat. Zamierzam jeździć w nowe miejsca, o których już tak dawno myślałam. Najwyższy czas. Nie było wcześniej okazji, ale od września jestem posiadaczką nowego szkła, bardzo brakowało mi szerszego spojrzenia. Ciągle uczę się tego obiektywu, ale wiem, że to na pewno nie były zmarnowane pieniążki ;-). 

Chciałabym życzyć Nam wszystkim w Nowym Roku wiary w siebie, wewnętrznej siły, nowej jakości i byśmy się wszyscy stali lepszymi ludźmi :-).


Kari Amirian i jej drugi album, Hurry up...Każda nutka, każde słowo...Perfekcyjna to mało powiedziane :-)))

22:31, jjulliettaa
Link Komentarze (1) »
piątek, 25 października 2013
Stop me...your Silence...

Stop me

 Stop me

Say you wanna stop me

Say you wanna stop me now

But I'm leaving

Yes I'm gonna leave you

Yes I'm gonna leave your life

If it's just 'sorry'

I don't want your sorry

I don't want your sorry now

 

Is too late, you know

Is too late, you know

Wasted time

Stop me

Stop me

Stop me

Say

Do you wanna play for love?

Do you wanna play for love?

Say

Do you wanna play for love?

Do you wanna play for love?

 

Your silence, your silence, your silence...

Silence

Your silence, your silence

Stop me

Stop me

Stop me

Is too late, you know

Is too late, you know

Wasted time

Stop me

Stop me

Stop meWcale nie było mi smutno robiąc te zdjęcia. Wesoło spacerowałam sobie po tajemniczym ogrodzie. Zachwycałam się barwami. W tym roku bardzo szybko liście spadły z drzew. Można powiedzieć, że zdążyłam w ostatniej chwili.

Każdy kto robi zdjęcia ma tak, że podczas pleneru już wie, które zdjęcie będzie perełką. Jechałam do domu z przeświadczeniem, że najpiękniej została ujęta ławka w promieniach oślepiającego wręcz słońca (zdj. nr 5). Później ujrzałam drzewo, pełne mocy, silne, purpurowe drzewo. Moje drzewo. Mój numer jeden :-).

Nigdy nie prezentowałam aż tylu zdjęć na raz. Ale cóż mogą pokazać, opisać trzy czy cztery fotografie? Teraz macie pełny obraz tegorocznej jesieni :-). 

Stop me

Stop me

Stop me

Stop me

Piosenka miała być inna, wesoła, jesienna, ciepła. Być może dokonany wybór nie jest spójny z obrazem. Być może dla niektórych z Was nie. Ale czy przechadzając się kolorowymi alejkami nie słychać fortepianu? Czy nie słychać delikatnego, ale jednak stanowczego głosu tej młodej dziewczyny? Czy te ławeczki pokryte liśćmi nie zachęcają do odpoczynku i chwili zastanowienia w ciszy? Czy odpoczywając nie dochodzicie do stanowczych wniosków? Silence - Lucia :-). Zbyt często zakochuję się w piosenkach. 

To nie moja wina, że potrzebuję silnych wrażeń. Pierdołowate utwory o niczym nie wzruszają mnie tylko drażnią. Potrzebuję mieć treść i melodię. Potrzebuję mieć mądry przekaz. Taka była jesień zeszłego roku we wpisie Cruising for bruising. Zdjecia, muzyka, plener. Tak jest i teraz.

Stop me

Stop me

Stop me

22:42, jjulliettaa
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 14 października 2013
Czas się zatrzymał...

Łódzki cmentarz żydowski jest największą powierzchniowo nekropolią tego typu w Europie....od lat, a w zasadzie od samego początku kiedy zaczęłam robić zdjęcia zawsze chciałam odwiedzić to miejsce. Na moim blogu są zdjęcia ze cmentarza żydowskiego w Piotrkowie Tryb. To były moje początki, 2009 rok. Już wtedy wiedziałam, że kirkuty to miejsca magiczne i szalenie różnią się od typowych cmentarzy. 

Czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

Przez pięć lat mieszkałam w Łodzi. Jak się później okazało, do cmentarza żydowskiego miałam mniej więcej 7 minut pieszo. Przez cały ten czas nie wiedziałam, że wystarczy po prostu przejść się wzdłuż Spornej i odkryć to miejsce. Tego straconego czasu chyba nigdy sobie nie wybaczę...mogłam tak wiele...nie zrobiłam nic...teraz nadrabiam.

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

Pierwszy raz na Bracką trafiłam w zeszłym roku w lipcu. Upalny dzień. Jakieś dwie godziny w doborowym towarzystwie spacerowałam i rozglądałam się po tym niezwykłym miejscu. Nie miałam wtedy aparatu, ale wcale tego nie żałowałam. Poznawałam to miejsce, każdą ścieżkę. Wiedziałam, że chcę tu wrócić jesienią. 

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

No i stało się. Końcówka września tego roku, temperatura mocno powyżej 15 stopni, słońce. Po pierwszych kilku minutach stwierdziłam (choć zdaję sobie sprawę, że może to bardzo źle zabrzmi) stwierdziłam: JESTEM W FOTOGRAFICZNYM RAJU. Te porośnięte mchem pomniki, wijące się bluszcze wokół drzew, opadające liście i przenikające promienie słońca...po prostu magia. 

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

Czas w tym miejscu dawno się zatrzymał. Z braku funduszy odnawiane są pomniki tylko tych najwybitniejszych, tych co najbardziej przysłużyli się dla Łodzi. Wiele pomnikowych płyt w dalszej części cmentarza jest bardzo zniszczona lub nie można się do nich dostać przez krzewy i drzewa. To jeszcze bardziej powoduje, że miejsce jest wyjątkowe. Łódź jest piękna. 

czas się zatrzymał

czas się zatrzymał

21:49, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 września 2013
Późne lato...

Przyznaję się szczerze, że ostatnio się zasiedziałam. Moją głowę zajmowały zupełnie niepotrzebne myśli. Od dawna wiem, że w takich momentach zawsze dobrze robiły mi wyjazdy na plenery.

Późne lato...

Jesień zawsze dobrze na mnie wpływała, mam doskonałą motywację w postaci nowego szkła. Mam też głowę pełną pomysłów na wyjazdy, które uwielbiam. 

Późne lato...

W ostatnim czasie przeprowadziłam ze sobą tysiące rozmów. Czy Wy umiecie rozmawiać ze sobą? Dziś wiem, że nie zamierzam się zmieniać. Nie zamierzam być kimś kim nie jestem by zadowolić większość. Na chwilę zabrakło mi wiary, a przecież mam obowiązek wierzyć w siebie, w to co robię i w swój własny Świat.

Późne lato...

Rhian Sheehan - polecam posłuchać, zupełnie odleciałam...z polecenia pewnej szalonej Dziewczyny...poznałam i bez wahania wkroczyłam w Jej Świat pozbawiony nieszczerości. Dzięki Niej właśnie wiem, że warto zawsze być sobą...nawet jeśli miałabym zostać na polu bitwy Sama.

Późne lato...


21:12, jjulliettaa
Link Komentarze (2) »
wtorek, 03 września 2013
Butterfly...

Zakochałam się w siedemnastoletniej Birdy. Birdy pochodzi z minionej epoki. Ja również z tymże nie mogę się zdecydować czy bliżej mi do czasów Bonnie i Clyde czy raczej do panien żyjących na przełomie XVIII i XIX wieku ;-). Na pewno nie pasuję tu i teraz. Nie rozumiem i chyba nie chcę zrozumieć dzisiejszego świata i praw nim rządzących. To mnie przerasta. 

Butterfly

Wracając do Birdy...jest taka słodka, naturalna i ma anielski głos. Zakochałam się w niej :-). 


22:47, jjulliettaa
Link Dodaj komentarz »